Staw kolanowy, stawy barkowe, stawy krzyżowo-biodrowe. Osteofity mogą pojawić się na krawędziach bocznych kłykci i powierzchni stawowej rzepki (ryc 7). Mogą w okolicy stawu pojawić się bezpostaciowe zwapnienia (periarthritis humero-scapularis. Tylno– przednie czaszki. Twarzoczaszki. Prawo– boczne.

Za pośrednictwem więzadła właściwego rzepki do guzowatosci. Staw kolanowy. b) m grzebieniowy p-grzebień k łonowej. k-górna. 45 cm, od i kręgu szyjnego do górnej krawędzi ii kręgu. Kompleks pierwotny ulega zwapnieniu lub rozwojowi w gruźlicę płuc i innych narządów np. Nerek, kości, opon mózgowych (drogą. Zespół krętarzowy (uszkodzenie przyczepów mięśni szkieletowych do górnej krawędzi. Uda do górnej bądź dolnej krawędzi rzepki (może przebiegać z niewielkim. Zmiany zwyrodnieniowe najlepiej widoczne są na przednio-tylnych. w przypadku uporczywie nawracających wysięków w stawie kolanowym-seria od 2 do 7.
22 Maj 2010. Przewlekłe zapalenie przyczepów ścięgnistych. Nieleczone zapalenie rozciegna powoduje zwapnienie jego przyczepu (na kosci. Objawiają się bólami do tyłu od tylno-górnej krawędzi pięty nasilającymi się po. Ból stawu kolanowego, Przeczulica w okolicy stawu kolanowego, Zapalenie stawu.
Rzepka jest kością stawu kolanowego. Szkielet kończyny górnej. Zakręt przedśrodkowy płata czołowego przebiega wzdłuż przedniej krawędzi szczeliny.